Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

08.11.2018. 20:48:57 - HDZ Pregrada Facebook

Priopćenje HDZ-a povodom situacije u Niskogradnji

Poštovani građani i građanke grada Pregrade,

obavještavamo vas o posljednjim događajima afere koja potresa naš grad i poduzeće Niskogradnja d.o.o. Jednostavno je nevjerojatno je da je sada odgovornost na samo jednom čovjeku! Pomalo čudna situacija događa se danas, ako znamo da su 2010. godine, tada kao obični građani, Marko Vešligaj i Mladen Burić imali saznanja da Niskogradnji doo za radove u kamenolomu nedostaje određena papirologija i tada su naručili snimanje stanja kamenoloma vodeći se velikom "brigom" za naš grad i našu prirodu.

Osam godina kasnije, kada su im ljudi u demokratskim procesima dali povjerenje za upravljanjem gradom, ne znaju koje su im obaveze i potrebna dokumentacija da bi se radilo u skladu sa zakonima i propisima RH i aktima društva. Nevjerojatno, zar ne? To je paradoks većih razmjera jer za to primaju novac, imaju obavezu i morali su znati da im nedostaje tako važan, u ovom slučaju i najvažniji dokument, stoga moraju snositi punu odgovornost!

Davorin Drenški, predsjednik nadzornog odbora, kao i cijeli nadzorni odbor, također prima novac i njegova je odgovornost ogromna, tim više što nas je sve skupa obmanuo zadnjim izvješćem gdje potpisuje da Niskogradnja doo radi u skladu sa propisima i zakonima RH kao i aktima društva. Ti ljudi ne zaslužuju i ne smiju biti ni blizu Niskogradnje d.o.o. jer su neodgovornim, nesavjesnim i nezakonitim ponašanjem doveli grad Pregradu i poduzeće kao i sve zaposlene u jednu tešku nezavidnu situaciju, do ogromnog financijskog terećenja, a sve to će na kraju platiti građani grada Pregrada,što je nepravedno i nepošteno.

Nevjerojatno je da gradonačelnik Vešligaj nije znao što se događa pa se nadamo da će nadležne institucije odraditi svoj posao. O svemu tome govori i činjenica da predsjednik Nadzornog odbora Davorin Drenški nije došao na sinoćnju sjednicu Gradskog vijeća, kada se donosi tako važna odluka, da obrazloži svoje sudjelovanje u svemu tome. Možda je i moguće ali malo je vjerojatno da gradonačelnik i predsjednik Nadzornog odbora nisu znali što se događa, ali to ih ne može osloboditi odgovornosti.

Građani Pregrade zaslužuju istinu, zaslužuju znati odakle će se platiti ova kazna. Radi se o velikom iznosu i bojimo se da se ne dogodi najcrnji scenarij, da Grad Pregrada mora platiti cijeli taj iznos i da društvo, koje nama život znači, ode u stečaj. Također, bojimo se da se iza svega krije ozbiljan igrokaz, pa će na kraju doći "spasitelj" Niskogradnje koji će nastaviti eksploataciju, naravno, u svoju korist.

Zabrinuti smo i za naše izvorište vode koje je u neposrednoj blizini kamenoloma, te upozoravamo i pozivamo na odgovornost i poduzimanje potrebnih radnji za sigurnost građana i zdravlje ljudi koji koriste vodu za piće. Da ne bi bilo: nismo znali!

Reklama