Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

13.03.2007. 11:03:31 - Vešligaj Marko

Ljubo Jurčić na druženju kod Zdolca

U petak 09.03. Pregradu je posjetio prof. dr. Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva i sadašnji nositelj gospodarske politike SDP-a, te koordinator SDP-a u našoj III. izbornoj jedinici. U pratnji prof. Jurčića bili su i između ostalog i predsjednica Županijske skupštine Sonja Borovčak i dožupan Krapinsko-zagorske županije zadužen za gospodarstvo Zorko Vidiček. Glavni razlog za dolazak prof. Jurčića u naš grad jeste druženje sa članovima i simpatizerima SDP-a, , te obilazak klijeti Obitelji Zdolc, pa se je tako odmah nakon dolaska i kratke izjave koju je dao radiju Kaj , prof.Jurčić u pratnji gostiju iz županije i domaćina iz GO SDP Pregrada zaputio u obilazak gospodarstva obitelji Zdolc koje se nalazi uz cestu Pregrada-Plemenšćina-Krapina, točnije u selu Vojsak. Jurčić i ostali razgledali su vinski podrum i tehnologiju koju obitelj Zdolc koristi za proizvodnju vina, te su kušali neka od njihovih visokokvalitetnih vina u kušaonici, koja se nalazi u sklopu novoizgrađene klijeti koja se ističe svojom arhitekturom i predstavlja pravi primjer kako bi trebao izgledati jedan objekt seoskog turizma, koji ima velike potencijale za razvoj u Krapinsko-zagorskoj županiji. Poslije obilaska u klijeti obitelji Zdolc gdje su je okupilo oko sedamdeset članova SDP-a, članova SDP-ovih foruma, nestranačkih osobe koje su se nalazile na listama SDP-a za mjesne odbore i simpatizera stranke, uvaženi gosti obratili su se nazočnima. Posebno je okupljene oduševio prof. Jurčić sa svojim predavanjem o gospodarskoj strategiji koju će SDP provesti ukoliko dobije povjerenje hrvatskih građana na sljedećim parlamentarnim izborima u Hrvatskoj koji se održavaju krajem ove godine. Profesor Jurčić je također pohvalio inicijativu obitelji Zdolc i pohvalno se izrazio o ovakvom tipu turističke djelatnosti koja predstavlja novost u ovom djelu naše županije i ima velike potencijale . Nakon održanog predavanja uslijedilo je neformalno druženje prisutnih sa prof. Jurčićem i ostalim uvaženim gostima iz županijske vlasti. Za sve posjetitelje ovoga SDP-ovog druženja GO SDP Pregrada pripremila je kotlovinu, a prisutni su uz kotlovinu uživali u vinima iz podruma obitelji Zdolc.

Reklama