Novosti

14.04.2014. 20:33:45 - Dejan Kolar

Osma pobjeda u nizu

Nakon prošlotjedne kolumne i pozitivnih komentara na moj tekst, odlučio sam nastaviti u istom tonu te se malo odmaknuti od službenog, novinarskog načina pisanja. Odlučio sam da svoje prezime više neću spominjati tako da ne mislite da sam stvarno prekinuo karijeru.

Tamo davno, još lani 27. 10., Pregrada je upisala domaću pobjedu protiv Belca od 2 : 0. Nakon toga Pregrada je nanizala osam pobjeda, uz gol razliku 30:0. Redom su padale ekipe iz Belca, Lobora, Gornje Stubice, Budinšćine, Oroslavja, Zlatara, Gubaševog, a zadnja žrtva ove nedjelje bio je Omladinac iz Dubrovčana. Ova gol razlika, jednostavno me tjera da ponovno istaknem našeg golmana Maria (Bažulja, Žuljbu, Graha) Hanžića koji je uz pomoć naše "granitne" obrane, već 980 minuta bez primljenog gola. Odmah napominjem da prvih 20 minuta iduće utakmice postavljamo barikade pred naš gol jer smo u strahu da će nas, već spomenuti golman, ubiti ako ne dođe do broja od 1000 minuta.

Evo nešto kratko (koliko ja mogu biti kratak) i o utakmici u nedjelju. U goste nam je došao Omladinac iz Dubrovčana. Prvu zanimljivu situaciju bilježimo u 6. minuti kada trener Srebačić viče dobro poznatu rečenicu: " Stiven nema te nigdje!" Već iduću akciju viče i na Vnuka koji šlampavo reagira na jednu loptu. Ali upravo dvojica spomenutih, u nastavku utakmice, jedni su od najraspoloženijih igrača na terenu. Stiven Boršić je taj koji donosi vodstvo Pregradi u 16. minuti iz kaznenog udarca, koji je uslijedio, nakon što je jedan od igrača Omladinca igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Nakon toga Pregrada bilježi još nekoliko izglednih prilika, ali lopte "sijevaju" oko gola. U 36. minuti Bolarić šalje dubinsku loptu na koju natrčava Horvat i povisuje na 2:0. Sam Horvat čudio se svojoj brzini jer se našao dva metra iza zadnje linije gostiju, mislim da bi i Teo Beusan (Oko sokolovo)  imao nešto reći o tome. Nakon toga Horvat pokušava vratiti asistenciju te šalje lotu na drugu stativu koju igrač Pregrade sa brojem 17 skreće baš u tu stativu i rezultat ostaje nepromijenjen.

U drugo poluvrijeme Pregrada ulazi pomalo uspavano. Ako je vjerovati službenom zapisniku, mreže se u drugom poluvremenu mirovale do 70 minute. Slijedila je prekrasna akcija koju je započeo golman Hanžić, a sigurno završio Petrak ponovno na asistenciju Bolarića. Delegat utakmice u službenom zapisniku navodi, kako je Petrak svoj drugi pogodak zabio samo minutu kasnije pa tako Pregrada u 71. minuti vodi 4:0, a ujedno je to i konačan rezultat utakmice.

Svi vi koji ste bili dovoljno nadobudni da pročitate ovaj članak do kraja, obavještavam vas da ove nedjelje nema utakmice jer je Uskrs pa tako na Uskrsni ponedjeljak putujemo u Toplice na veliki lokalni derbi. Utakmica je po rasporedu u 17:00 sati.

Ovim putem želim svim navijačima NK Pregrade sretan i blagoslovljen Uskrs.

Tablice svih uzrasta možete pronaći na web stranici u nastavku teksta.