Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

01.06.2016. 10:10:51 - Dječje gradsko vijeće

Održan 2. malonogometni turnir za osnovnoškolce

Dječje gradsko vijeće Grada Pregrade tijekom travnja i svibnja organiziralo je 2. malonogometni turnir za učenike od 5. do 8. razreda, kao dio projekta Sportom protiv ovisnosti.

Projekt je povezan sa Svjetskim danom sporta, a s ciljem promicanja zdravog načina života. Natjecanje je otvorio dječji gradonačelnik Leo Filipčić, učenik sedmog razreda. U ukupno četiri  kruga natjecanja natjecale su se muške malonogometne ekipe svih razreda u kategoriji 5. i 6. te  7. i 8.razred. Superfinale, u kojem su snage odmjerili najuspješniji iz pojedinih skupina, odigrano je 27. svibnja. Najbolje plasirane ekipe dobile su medalje koje su članovi Dječjeg gradskog vijeća izradili sami. Prvo mjesto zauzela je ekipa 8.c razreda, drugo mjesto pripalo je učenicima 6.c, trećeplasirani su bili dječaci iz 8.b, dok su učenici 6.a završili na četvrtom mjestu.

Ove su se godine prijavile i tri ženske malonogometne ekipe. Prvo mjesto osvojile su djevojčice iz 7.a razreda, drugo mjesto zauzela je ekipa djevojčica 5.a i 6.b pod nazivom Nogovatrogasci, a na trećem mjestu završile su učenice 7.c razreda

Djevojke su pokazale odvažnost,  vrlo dobru igru i što je još bitnije, da nogomet nije isključivo muški sport te da ga većina voli, bez obzira na spol i dob.

Najbolji strijelci turnira su Hana Hostić iz 6.b razreda i Nikola Vešligaj, iz 8.b razreda.

Svi sudionici natjecanja pokazali su lijepo ponašanje te sportsku i fer igru.  Na završnicu natjecanja došao je i gradonačelnik Marko Vešligaj, gradonačelnik, kako bi podržao natjecatelje.