21.08.2013. 21:09:15 - Ivan Pogačić

Novoizabrani predsjednik kluba presudio utakmicu

Trenutak prije zgoditka

Kao što je bilo najavljivano, u ponedjeljak su se na terenu NK Pregrade sastale ekipe Veterana i Generacije `82 `83 `84. Na tribinama se skupilo podosta gledatelja koji su većinom došli vidjeti da li "seniorski izgubljena" generacija `82 `83 `84 još zna igrati veliki nogomet.

Na samom početku sve je izgledalo katastrofalno. Bilo je pregršt "šlampavih"  štopanja lopte, nelogičnih prodora, nepotrebnih šprinteva i netočnih dodavanja. Pogačić je požutio već u petoj minuti radi preoštre igre (bio je to jedini karton na utakmici). Jasno se moglo vidjeti da igrači generacije `82 `83 `84 nisu bili na velikom nogometnom igralištu već 10, a neki i 12 godina. Ipak nakon početnog traženja po igralištu uspjeli su konsolidirati svoje redove pa je tako drugo poluvrijeme bilo gledljivo. No vratimo se još malo na prvo poluvrijeme u kojem su očekivano dominirali Veterani. Imali su nekoliko prilika, ubacivanja iz kuta i jednu "stopostotnu", ali sve je to uspio riješiti vratar Burić D.

Drugo poluvrijeme pripalo je mlađoj generaciji iz već spomenutih razloga, ali i zbog  duže klupe. Naime, dok su Veterani imali svega tri izmjene na drugoj ih je klupi bilo čak osam. Ekipa Veterana je u drugom poluvremenu većinom prijetila iz slobodnih udaraca i prekida, dok su budući veterani počeli stvarati sve konkretnije prilike. Utakmica je odlučena iz jedne solo akcije novog predsjednika kluba Borisa Brežnjaka koji je prošao sa desnog boka, predriblao nekoliko igrača i nemoćnog vratara te poslao loptu u mrežu. Do kraja utakmice rezultat je ostao isti ponajprije zahvaljujući obrani "gostiju" koja je cijelu utakmicu bila na razini zadatka. Moramo biti iskreni i reći da se u redovima generacije `82 `83 `84 našlo i nekoliko "švercanih" igrača. U obrani je tako zaigrao njihov nekadašnji trener Rudolf Hustić koji je sa svojih 46 godina donio potrebnu mirnoću i iskustvo, dok je Jakov Petrak bio nešto mlađi, a od selektora Nikole Gajšaka bio je pozvan radi pozicije golamana. Prije početka utakmice je u svlačionici odlučeno da će on ipak zaigrati. Nakon utakmice krenulo je i treće poluvrijeme u kojem su se iskazali svi koji su pripremili odojka i roštilj, kao i oni koji su servirali stol. Druženje se nastavilo dok se nisu izanalizirale sve situacije (tako da smijeha nije nedostajalo), a raspravljalo se i o revanšu sljedeće godine.

Veterani Pregrada - Generacija `82 `83 `84:    0-1    (Brežnjak B., cca 60 min.)

Ovom pobjedom Generacija `82 `83 `84 dokazala je da, iako su možda izgubili igru, pobjednički mentalitet je još uvijek ostao.

Opisanom prijateljskom utakmicom Veterani Pregrade završili su pripreme i od drugog ih tjedna očekuju prvenstvene utakmice. Ove su godine najavili ponovni ulazak u prvu ligu. Veliki rezultati očekuju se i od mlade i ove godine jake ekipe seniora sa novim trenerom Srebačićem. Trener  juniora Vukmanić, najavio je također dobre rezultate u juniorskoj konkurenciji. Očekivanja su velika, a vidjet ćemo kako će završiti sezona. Ovim putem pozivaju se svi ljubitelji nogometa  da u što u većem broju i što češće napune tribine NK Pregrade.

P.S. Jedan od komentara nakon utakmice: "Dobili smo ih na svježinu!" (nismo igrali veliki nogomet 12 godina)