Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

13.06.2017. 08:49:28 - Grad Pregrada

Gradonačelnik Pregrade dodijelio nagrade najuspješnijim učenicima

U Gradskoj vijećnici u Pregradi jučer je gradonačelnik Marko Vešligaj ugostio najuspješnije učenike pregradske osnovne, srednje i glazbene škole. Riječ je o učenicima/cama koji su u protekloj školskoj godini ostvarili uspješne rezultate na državnim, županijskim i međunarodnim natjecanjima.

Gradonačelnik je čestitao učenicima na dobrim rezultatima na različitim natjecanjima te im je za uložen trud i znanje uručio simbolične nagrade. Na prijmu učenika  prisustvovale su i zamjenica gradonačelnika Gordana Križanec Ružić i pročelnica Upravnog odjela za opće poslove i društvene djelatnosti Ksenija Ogrizek.

Nagrade su dodijeljene sljedećim učenicima/cama:

Osnovna škola Janka Leskovara:

Mario Vdović - 3. mjesto na državnom natjecanju Sigurno u prometu,

Kim Karničar, Luka Horvat, Blaž Jurak - među 10% najboljih na međunarodnom natjecanju iz matematike

Marta Hercigonja - 2. mjesto na županijskom natjecanju iz geografije

Marija Valić, Franko Gretić, Leo Filipčić, Karlo Vešligaj - učenici koji su tijekom svih 8 godina postigli odličan uspjeh.

 

Srednja škola Pregrada

Državna natjecanja:

Ponos domovine

- Karlo Ivanjko, 4. razred - ekipno natjecanje 1. mjesto te županijsko natjecanje iz geografije 2. mjesto te državno 8. mjesto

- Edi Rogina, 4. Razred - ekipno natjecanje 1. mjesto

 

Eko kviz Lijepa naša

- Eva Horvat, 1. razred - ekipno natjecanje 2. mjesto

- Bruna Horvat, 4. razred - ekipno natjecanje 2. mjesto

 

Županijska natjecanja:

Geografija:

- Sara Cesarec, 1. razred  - 3. mjesto

- Nikola Mrkus, 3. razred – 3. mjesto

- Tihomir Pavić, 3. razred – 3. mjesto

 

Fizika:

- Anamarija Kantoci, 3. razred - 3. mjesto

 

Povijest: samostalni istraživački rad

-Tamara Škrinjar, 3. razred - 1. mjesto

-Petra Bosnar, 3. razred - 1. mjesto

 

Glazbena škola Pregrada

IME I PREZIME UČENIKA

INSTRUMENT

NATJECANJE

NAGRADA

DANIEL HALUŽAN

KLAVIR

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus u Križevcima

 2. nagrada

DANIEL HALUŽAN

KLAVIR

Međunarodno natjecanje pijanista "Memorijal Jurica Murai", Varaždin

 3. nagrada

GABRIELA NEŽMAHEN

GITARA

Međunarodno gitarističko natjecanje "Poreč fest" u Poreču

 2. nagrada

MARTIN DRENŠKI

TRUBA

Međunarodno natjecanje "Woodwind&Brass" u Varaždinu

 1. nagrada

EMIL ŠPAC

TRUBA

Međunarodno natjecanje "Woodwind&Brass" u Varaždinu

 2. nagrada

LUKA HORVAT

SAKSOFON

Međunarodno natjecanje "Woodwind&Brass" u Varaždinu

 2. nagrada

BIEL SEBASTIA MUTIĆ

SAKSOFON

Međunarodno natjecanje "Woodwind&Brass" u Varaždinu

 priznanje

DOMINIK ZRINŠČAK

TUBA

Međunarodno natjecanje "Daleki akordi" u Splitu

 1. nagrada

FILIP STJEPAN HANŽEK

ROG

Međunarodno natjecanje "Daleki akordi" u Splitu

 2. nagrada

LARISA LEGČEVIĆ

HARMONIKA

Međunarodno natjecanje "Bistrički zvukolik" u Mariji Bistrici

 1. nagrada, 2. mjesto

 

LARISA LEGČEVIĆ

 

HARMONIKA

8. hrvatsko natjecanje za harmoniku, Daruvar

 1. nagrada, 1. mjesto

DARIO TUĐINA

HARMONIKA

Međunarodno natjecanje "Bistrički zvukolik" u Mariji Bistrici

 2. nagrada, 10. mjesto

DIJANA ZUBIĆ

SOLO PJEVANJE

5. Međunarodno pjevačko natjecanje "Lav Mirski" u Osijeku

 2. nagrada

DARIO LJUBIĆ

SOLO PJEVANJE

5. Međunarodno pjevačko natjecanje "Lav Mirski" u Osijeku

 3. nagrada

VEDRAN BORŠIĆ

HARMONIKA

Međunarodno natjecanje harmonikaša "Zvezdane staze", Kragujevac

 1. nagrada

VEDRAN BORŠIĆ

HARMONIKA

8. hrvatsko natjecanje za harmoniku, Daruvar

 1. nagrada

VEDRAN BORŠIĆ

HARMONIKA

Festival "Eufonija" – II. internacionalni festival harmonike, Novi Sad

 2. nagrada

 

 

 

 

Reklama
Vis Vitalis