Pregrada.info
23.09.2017. 07:42:17 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

www.pregrada.info   Forum   Pomoć Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4 ... 8   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: KOSTEL PROMET-NEPRAVILNOSTI  (Posjeta: 46024 )
veronika
Jr. Member
**

« Odgovor #15 : 17.07.2013. 17:31:54 »

NISU SVI ISTI!!!!!
onaj tko radi u državnoj firmi gdje je plaća osigurana radio ili ne nema pojma što je svaki mjesec izboriti se za novce za plaće. Nisam ni kćer tajkuna, ni vlasnik firme. Radim u uredu i u sredini sam između jedne i druge strane i znam o čemu pričam. Istina da poslodavci gledaju za sebe, tko im zamjerava, to je plaća za obveze , odgovornosti, brige, nervozu i sl. Pa vidite da je malo koji poduzetnik doživio 60-tu. Mislite da stres ne utjeće na to? Mislite da se ne sekiram i ja svaki put kad zovem kupce za uredno odrađene novce, a nemamo za plaću? Svaki mjesec muku mućimo. Tako je u svim privatnim firmama jer ne kapne svaki mjesec 15tog za plaću iz državnog proračuna. A vikendice, auti, ljetovanja, zimovanja i sl..... Naravno da direktori zasluže plaću za to, ali je puno veći problem što vidim jako puno ljudi iz svog ranga....kakti običnih radnika koji voze punu bolje aute, koji imaju vikendice i apartmane po moru, koji su uredno na ljetovanjima i skijanjima........ odakle? pogledajte i bolovanja....... Pikne ih komarac i po 14 dana su na bolovanju. Imam iskustva i radim 20 godina i sa poslodavcima i sa ljudima i odgovorno tvrdim da nisu samo poslodavci krivi.   I dalje tvrdim vi koji radite u državnoj tvrtki nemate pojma kako je privrediti novac. Nek svatko pomeće pred svojim pragom.  A radnici, ako rade pošteno i marljivo i nisu zadovoljni nek to sami rješavaju unutar firme, jer naravno oni koji imaju putra na glavi nemogu, pa moraju ovako, preko drugih.
Evidentirano
mikas
Full Member

« Odgovor #16 : 17.07.2013. 17:59:24 »

Hitno tražim 5 veronika za pokretanje privatnog biznisa
Evidentirano
maler
Newbie
*

« Odgovor #17 : 17.07.2013. 21:27:34 »

Da Ernest, sigurna sam u to jer radim u firmi koja se isto tako bori da opstane, da zadrži radna mjesta i radit ću ako treba i 15 sati dnevno samo da firma opstane i da znam da ću imati radno mjesto narednih 25 g koliko još moram odraditi, da ću imati plaću, da ću moći školovati dijete.
Zato ljudi ovakvim postovima samo štetite ljudima , ne da će njima netko nešto, već će lešinari to iskorisiti i opljačkati firme kroz kazne, a to će samo štetiti i firmi i ljudima, gradu i sredini. Zato pazite što radite, igrate se radnim mjestima kojih je ionako premalo. Razmislite!!!  
BRIŠITE TEKSTOVE KOJI MOGU ŠTETITI - ZABORAVLJATE DA SE SVE PRATI!!!!!

Kada čitam tvoje mudre zaključke,ko da slušam Izeta-"ti bi i da radiš i da platu primaš!"...ako si ti rob,zar moraju i drugi da budu?
Evidentirano
maler
Newbie
*

« Odgovor #18 : 17.07.2013. 21:53:17 »

o čemu vi pričate. o idealnom životu. u Hrvatskoj ne nestao prije 10 godina. Ostavite ljude da rade, a onaj kome ne paše nek traži bolji posao ako ga ima. Nek idu na sezonu na more ,  da vide kako je to ne znajući što nakon toga. Zar mislite da je drugdje drugačije? zar mislite da svi ne radimo toliko koliko moramo da odradimo posao? Pa naravno. Bitno je da se posao odradi, da znam da dobijem plaću kakva je ali je, da znam da imam od čega platiti režije i osnovno za život. Ako je još k tome plaća na vrijeme da  možeš na nju računati, još bolje. Ste probali živjeti par godina išćekujući plaću iz dana u dan, smišljati kako riješiti režije da ne iskopčaju, kako platiti  kredite, koliko neprospavanih noći, koliko suza....... Očito niste. Budite sretni da ljudi rade. Da,  šaljite im inspekciju da uzme novac,  naravno, neće uzeti Vaš, ali neće ni vama dati. Neznate kako je danas teško održati firmu, kako je teško stvarati radna mjesta, a kad netko stvara već je tu naš jal.......zašto bi slučajno nekome bilo bolje. Sram vas može biti. Pljujte, šaljite inspekcije, to je slično našem zagorsom jalu. Pa onda da se ulaže. Rađe sve rasprodati strancima pa da naprave čistke jer iako bude ista plaća u vašim očima budu bolji, jer nisu netko koga poznate! Radim 20 godina, nikad nije bilo teže, ali i dalje se svim snagama trudim da posao uspije, da firma posluje, jer tada bude i meni kao radnici bolje. Kad bi svi tako razmišljali bilo bi bolje, a ne samo tražiti isprike i prebacivati krivnju na druge. I ne zaboravite TKO POD DRUGIM JAMU KOPA SAM U NJU UPADA.......I VI ĆETE JEDNOM RADITI!

Vidiš,ja poznam desetak poslodavaca koji muku muče da održe firme na životu,radnicima kasne plače,teška naplata itd.Ali svi se voze u mercedesima,idu na skijanje i lagodno žive jer imaju VERONIKE!
Evidentirano
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #19 : 17.07.2013. 22:57:39 »

NISU SVI ISTI!!!!!
onaj tko radi u državnoj firmi gdje je plaća osigurana radio ili ne nema pojma što je svaki mjesec izboriti se za novce za plaće. Nisam ni kćer tajkuna, ni vlasnik firme. Radim u uredu i u sredini sam između jedne i druge strane i znam o čemu pričam. Istina da poslodavci gledaju za sebe, tko im zamjerava, to je plaća za obveze , odgovornosti, brige, nervozu i sl. Pa vidite da je malo koji poduzetnik doživio 60-tu. Mislite da stres ne utjeće na to? Mislite da se ne sekiram i ja svaki put kad zovem kupce za uredno odrađene novce, a nemamo za plaću? Svaki mjesec muku mućimo. Tako je u svim privatnim firmama jer ne kapne svaki mjesec 15tog za plaću iz državnog proračuna. A vikendice, auti, ljetovanja, zimovanja i sl..... Naravno da direktori zasluže plaću za to, ali je puno veći problem što vidim jako puno ljudi iz svog ranga....kakti običnih radnika koji voze punu bolje aute, koji imaju vikendice i apartmane po moru, koji su uredno na ljetovanjima i skijanjima........ odakle? pogledajte i bolovanja....... Pikne ih komarac i po 14 dana su na bolovanju. Imam iskustva i radim 20 godina i sa poslodavcima i sa ljudima i odgovorno tvrdim da nisu samo poslodavci krivi.   I dalje tvrdim vi koji radite u državnoj tvrtki nemate pojma kako je privrediti novac. Nek svatko pomeće pred svojim pragom.  A radnici, ako rade pošteno i marljivo i nisu zadovoljni nek to sami rješavaju unutar firme, jer naravno oni koji imaju putra na glavi nemogu, pa moraju ovako, preko drugih.

...VERONIKA...pa ti si zdrava da posjetiš neke klinike u Zagrebu...i daj se javi mikasu...sigurno treba takvu sekretaricu...radoholičarku sa bičem u ruci koja tjera svoje podanike da zarađuju za TVOJEG gazdu ...kojemu je gle čuda teško jer ni dobil na vreme peneze sa svoje radnike...da za njih nije ali za sebe je sigurno dobil...i VERONIKA samo za tebe http://hr.wikisource.org/wiki/Smrt_Smail-age_%C4%8Cengi%C4%87a/Hara%C4%8D
Evidentirano

Sapienti sat
pregrada
Jr. Member
**

« Odgovor #20 : 18.07.2013. 07:54:46 »

Stat ću na stranu Veronike da napravim malu ravnotežu u korist poslodavaca a protiv ovih bijesnih kritika.
Prije svega morate znati da je neusporedivo odraditi posao od 7-15 koji ti netko zada, ili voditi obrt/tvrtku gdje moraš smisliti čitav sustav :
ponuditi posao, ugovoriti ga, nabaviti materijal, odraditi ga kvalitetno, naplatiti izvedeni posao, platiti radnicima/državi/dobavljačima,
zadovoljiti sve moguće i nemoguće propise (npr. zaštita na radu, zaštita okoliša, evidencija radnog vremena, itd ..... ), brinuti se o sredstvima
za rad (alati i strojevi), o poslovnom prostoru, o voznom parku, registracijama, osiguranjima, itd. itd. ........
Nadalje, morate znati da se obrti/firme grade godinama, a najčešće su vezane uz generacije obitelji. U našem kraju postoji dosta obrta/firmi
koji rade već više od 10,20,30 pa čak i 40 godina. Logično je da su nešto i privrijedili u tom vremenu.
Za mene osobno nije problem je li neki poslodavac ima bijesan auto, vikendicu na moru ili ide na skijanje, sve dok uredno izvršava obaveze
prema radnicima (plaće i doprinosi), državi (porez) i dobavljačima. Isto tako znam puno primjera gdje radnici kod istih "gazda" rade već godinama,
neki i desetljećima, pa ako je njima dobro i zadovoljni su, zašto to onda prikazivati drugačije ?
U tržišnoj privredi nitko ne radi "zabadav" i svatko pokušava zaraditi što je više moguće. Obzirom da je tržište otvoreno svatko se može natjecati za
dobivanje boljeg (bolje plačenog) posla, ali mora biti svjestan da samo veći angažman, ambicija, zalaganje, obrazovanje može pomoći povečanju plaće.
Ili ima još jedan izbor ......... otvoriti vlastiti obrt/firmu, pa možda za koju godinu imati vlastiti "bijesan" auto ......    Grin
A o javnim službenicima (čast izuzecima) imam posebno mišljenje, ali o tome neki drugi put ...... Kiss

Evidentirano
mali mrav
Newbie
*

« Odgovor #21 : 18.07.2013. 21:56:18 »

pozdrav svima ovdje na forumu, registrirao sam se najvise zbog toga da i ja kažem nešto na tu temu.

1. Apsolutno potvrdjujem sve sta je rekao bozicjura sve je to istina o kostel prometu, isto imam informacije iz prve ruke, mogu još samo nadodati to da radnice koje ne zadovolje normu dobivaju pismene opomene gdje im pise ako ne poprave prosjek dobivaju izvanredni otkaz (zbog teskih povreda poslodavaca) tako da nemaju pravo na naknadu sa burze. Takodjer znam da se sutra instalira oko 20 kamera po cijelom pogonu (no to je vise - manje nebitno) hocu jos reci to da nemam nista protiv bogacenja poslodavaca, ali neka onda i radnici to osjete kroz neku novcanu stimulaciju, a ne radit za 2200kn sve subote, koju nedjelju i svaki dan prekovremeno, nista drugo nego SRAMOTA.

2. Veronika... ne pricaj gluposti, daj se stavi bar malo u položaj tih radnica, budit se oko 3 ponoći i onda na posao u 4 ujutro i onda radis do 14h, dodjes doma i taj isti dan ideš u nočnu u 22h pa radiš do 6h ujutro, opet dodjes doma ides spavat i budis se u 13h popodne da stignes u 14h na posao.   Vjerojatno ides ovih dana na godisnji, pa daj odi na 1 tjedan volontirat u kostel promet, samo da bar malo okusiš kako se tamo radi i kakav se pritisak vrši na radnike.

Lp
Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #22 : 18.07.2013. 22:55:53 »

Svaka uprava tvrtke ima cilj radom radnika u svojoj firmi stvoriti neku dodanu vrijednost dok radnici imaju cilj unovčiti taj svoj rad. Jasno je da jedni bez drugih ne bi ostvarili svoje ciljeve. Ako je tvrtka u problemima i to u takvim da bi ti problemi mogli ugroziti ciljeve i jednih i drugih, onda i jedni i drugi trebaju biti spremni na određene ustupke i korektan odnos. Uprava je tu uvijek prva na potezu. Prvo, uprava mora iskreno i jasno objasniti radnicima situaciju kao bi ljudi dobili pravu sliku. I ono što je još bitnije, mora postojati obostrano razumijevanje. Npr. ako radnik zakasni 5 minuta na posao pa umjesto u 7:00 dođe u 7:05, loš poslodavac neće uopće razmišljati o razlozima kašnjenja već će mu očitati bukvicu, a možda ga čak i kazniti. Od 7:05 do 15:00, taj radnik će se osjećati loše, bit će povrijeđen i bijes prema poslodavcu će rasti, a učinkovitos takvog radnika će padati. Dobar poslodavac će mu reći: "Sve OK! Znam, jutros je bila gužva na cesti. No, odi sad raditi jer treba nadoknaditi posao!" U većini slučajeva kod dobrog poslodavca taj radnik će samoinicijativno ostati i do 15:30, samo zato jer je šef bio korektan, imao je razumijevanje i poštovanje. U modernom upravljanju ljudskim resursima nema mjesta "goničima robova". Evo jedan stvarni primjer iz Švedske. Moj rođak se zaposlio u jednoj maloj klaonici i nakon dvije godine rada, pokucao je vlasniku na vrata kancelarije i pitao ga: "Šefe, htio bi kupiti kuću na kredit, pa me zanima dali mogu računati na ugovor na neodređeno (ili kak se već to kod njih zove)!". Gazda mu je rekao: "Dobar si radnik, i što se mene tiče ti ćeš tu raditi do kad ćeš sam htjeti!" Međutim, nakon par godina je došla kriza, firma je propala i šef je pozvao svog radnika i rekao mu: "Sjećam se što sam ti obećao, ali nažalost, moram zatvoriti firmu. No, pomoći ću ti naći drugi posao!". Zamolio je svog prijatelja koji ima mesnicu u jednom trgovačkom centru nek zaposli jednog "Jugovića" jer se pokazao kao dobar radnik. Pošto se radilo o zahtjevnijem poslu (prodaji mesa) dobio je čak i bolju plaću.

Ne upirem prstom u Kostel-Promet, dapače, čuo sam puno dobrih riječi o toj firmi, ali općenito u Hrvatskoj poslodavci često imaju loš odnos prema radnicima.
Evidentirano
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #23 : 19.07.2013. 10:04:47 »

Stat ću na stranu Veronike da napravim malu ravnotežu u korist poslodavaca a protiv ovih bijesnih kritika.
Prije svega morate znati da je neusporedivo odraditi posao od 7-15 koji ti netko zada, ili voditi obrt/tvrtku gdje moraš smisliti čitav sustav :
ponuditi posao, ugovoriti ga, nabaviti materijal, odraditi ga kvalitetno, naplatiti izvedeni posao, platiti radnicima/državi/dobavljačima,
zadovoljiti sve moguće i nemoguće propise (npr. zaštita na radu, zaštita okoliša, evidencija radnog vremena, itd ..... ), brinuti se o sredstvima
za rad (alati i strojevi), o poslovnom prostoru, o voznom parku, registracijama, osiguranjima, itd. itd. ........
Nadalje, morate znati da se obrti/firme grade godinama, a najčešće su vezane uz generacije obitelji. U našem kraju postoji dosta obrta/firmi
koji rade već više od 10,20,30 pa čak i 40 godina. Logično je da su nešto i privrijedili u tom vremenu.
Za mene osobno nije problem je li neki poslodavac ima bijesan auto, vikendicu na moru ili ide na skijanje, sve dok uredno izvršava obaveze
prema radnicima (plaće i doprinosi), državi (porez) i dobavljačima. Isto tako znam puno primjera gdje radnici kod istih "gazda" rade već godinama,
neki i desetljećima, pa ako je njima dobro i zadovoljni su, zašto to onda prikazivati drugačije ?
U tržišnoj privredi nitko ne radi "zabadav" i svatko pokušava zaraditi što je više moguće. Obzirom da je tržište otvoreno svatko se može natjecati za
dobivanje boljeg (bolje plačenog) posla, ali mora biti svjestan da samo veći angažman, ambicija, zalaganje, obrazovanje može pomoći povečanju plaće.
Ili ima još jedan izbor ......... otvoriti vlastiti obrt/firmu, pa možda za koju godinu imati vlastiti "bijesan" auto ......    Grin
A o javnim službenicima (čast izuzecima) imam posebno mišljenje, ali o tome neki drugi put ...... Kiss

...dragi moj imenjače...mislim da ni jednog radnika ne bi bilo briga da njegov gazda ima trokatnicu, ferarija, gliser brdo love na sejšelima samo ako bude on realno plaćen za svoj rad....a ovak uz mizeriju koju sada dobiva normalno je da će biti ogorčen na svoga gazdu....a zna se ko je vlasnik ili suvlasnik KOSTEL PROMETA...
Evidentirano

Sapienti sat
veronika
Jr. Member
**

« Odgovor #24 : 22.07.2013. 22:22:52 »

Bravo "Pregrada" imamo isto mišljenje.
A ono kako mi je lijepo raditi, piti kavu, sjediti u uredu i tako. Voljela bi da vi koji to tako pišete barem jedan dan sjedite u mom uredu da vidite kako se radi. A o tome da treba normu ispuniti, pa naravno da treba. I ja bi se došla na posal zajebavat i očekivat plaću a da odradim kolko mi se da. Al od toga nema plaće. Plaću treba zaslužiti.   Svi smo kod privatnika na normi, samo netko ima normu koja se može prebrojati, a ja imam posao koji moram odraditi a za koji mi nekad treba 8 a nekad i 10 sati dnevno. Inače, koliko znam malo ima šivačica, većinom su sve ostae struke, naši slavni fizioterapeuti  (hvala bogu da ih školujemo  toliko) , frizeri , kuhari, konobari i sl. Pa nek probaju naći posao u struci....ak misle da je tamo bolje.
Sve u svemu samo tvrdim; ONAJ TKO SE TRUDI I RADI, TAJ I ZASLUŽI PLAĆU U SVAKOJ FIRMI,
a tko hoda na posao da mu prođe radno vrijeme...........ili nije za taj posao...nek traži drugi  posao. nije sve za svakoga. Ja da nemam za kruh nebi šivala jer mi to nejde, ali sigurno bi čistila , pospremala te radila slične poslove.
Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #25 : 23.07.2013. 07:50:05 »

Bozicjura je shvatio poruku "Ne diraj mečku pod prečku!" pa je obrisao svoj prvi post! Smiley

Očito je bio alat za nečiji osobni sukob s upravom Kostel-prometa. To je shvatio pa je podvio rep, istovremeno očekivajući da će netko drugi promijeniti svijet. Razumijem da čovjek može biti naivan, ali ne razumijem kad nema stav. Što si napisao si napisao. Ovak svi mi koji smo se uključili u temu ispadamo idioti.

Ubuduće ću svaki post na koji odgovaram citirati! Wink
Evidentirano
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #26 : 23.07.2013. 08:36:42 »

Bozicjura je shvatio poruku "Ne diraj mečku pod prečku!" pa je obrisao svoj prvi post! Smiley

Očito je bio alat za nečiji osobni sukob s upravom Kostel-prometa. To je shvatio pa je podvio rep, istovremeno očekivajući da će netko drugi promijeniti svijet. Razumijem da čovjek može biti naivan, ali ne razumijem kad nema stav. Što si napisao si napisao. Ovak svi mi koji smo se uključili u temu ispadamo idioti.

Ubuduće ću svaki post na koji odgovaram citirati! Wink

...vidi stvarno...ni ona narodna ni bez veze jer božićjura je "gost" i kak se ono veli... od svakog gosta jednog posta dosta... nije rima ali štima
 Idiot

....božićjura...ako si već izbrisal post onda si mogel i zaključati temu...a ne ovak ko k.... čitaš kaj budu drugi napisali...
« Zadnja izmjena: 23.07.2013. 08:38:40 pregracan » Evidentirano

Sapienti sat
vincimus
Moderatori stranica
Full Member

« Odgovor #27 : 23.07.2013. 11:54:03 »

NISU SVI ISTI!!!!!

Slažem se s tobom u većini oko ovog. Imam hvala Bogu poštenog direktora koji neće radniku otkinuti od usta da sebi kupi vikendicu ili jahtu, ali razlika između privatnika i državne uprave je enormna. Meni je u zadnje 3 godine plaća dva puta spuštena za 10%, a posao se udvostručio. Nitko te ne pita jel se slažeš, a opet znaš da bude nam rado vratil stare uvjete ako uspijemo izgurati i popraviti situaciju. Božićnica, ako bude nešto sitno, dobro, ako ne bude, nema veze. Regres i Uskrsnica - ne znam ni kaj je to... Nadaš se uvijek da bude bolje, ali opet gledaš dalje hoće li se otvoriti kakvi novi putevi. Nisam vezan pupčanom vrpcom niti uz jednog poslodavca.

S druge strane sindikati državne uprave se pregovaraju i tuže državu radi smanjenja plaća od 3%, pokušaja ukidanja regresa i kaj ja znam čega... Direktori državnih firmi imaju ogromne plaće i bonuse, a upravljaju tuđim novcem i imovinom i boli ih đon za sve. Lako je tuđim k*** po plotu mlatiti.  Club
« Zadnja izmjena: 23.07.2013. 11:59:09 vincimus » Evidentirano

Tko tebe kruhom, ti njega čvarcima.
Denis
Full Member

« Odgovor #28 : 23.07.2013. 13:36:49 »

vinko, spominješ državnu upravu i državne firme

ajmo jednom raščistiti
čistačica u državnoj firmi iliti javnom poduzeću, koje bi odavno završilo ne u stečaju nego u bankrotu da ne dobiva lovu izravno iz proračuna, ima veću plaću nego VSS u javnoj službi

tu je problem naše države, to su javna poduzeća - ono u što si ti prstom upro i u čemu se slažem s tobom

sry za oftopičarenje
Evidentirano
vincimus
Moderatori stranica
Full Member

« Odgovor #29 : 23.07.2013. 13:49:13 »

vinko, spominješ državnu upravu i državne firme

ajmo jednom raščistiti
čistačica u državnoj firmi iliti javnom poduzeću, koje bi odavno završilo ne u stečaju nego u bankrotu da ne dobiva lovu izravno iz proračuna, ima veću plaću nego VSS u javnoj službi

tu je problem naše države, to su javna poduzeća - ono u što si ti prstom upro i u čemu se slažem s tobom

sry za oftopičarenje
Afro
Evidentirano

Tko tebe kruhom, ti njega čvarcima.
 Str: 1 [2] 3 4 ... 8   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.1 sekundi uz 18 upita.