Pregrada.info
22.11.2017. 13:53:27 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

www.pregrada.info   Forum   Pomoć Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3 ... 8   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: KOSTEL PROMET-NEPRAVILNOSTI  (Posjeta: 49059 )
bozicjura
Gost
« : 15.07.2013. 18:30:53 »

a
« Zadnja izmjena: 19.07.2013. 18:58:28 bozicjura » Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #1 : 16.07.2013. 11:37:27 »

Odgovor glasi: SINDIKAT!
Evidentirano
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #2 : 16.07.2013. 12:16:06 »

Koji sindikat? Cheesy
Evidentirano

Sapienti sat
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #3 : 16.07.2013. 13:02:15 »

Koji sindikat? Cheesy

Ako sindikata nema, poslovac ne može uskratiti pravo na organiziranje istog.
Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #4 : 16.07.2013. 17:48:21 »

Apelirate na pomoć izvana a sam kolektiv se ne može organizirati?!?
Ako članovi sindikata smatraju da vodstvo sindikata ne štiti interese radnika mogu to isto vodstvo smijeniti, osnovati podružnicu drugog sindikata ili čak osnovati novi sindikat i učlaniti ga u neku jaku maticu. Za ovo zadnje vam treba 10 ljudi. U zemlji ima jako puno podružnica i sindikata koji jako dobro funkcioniraju. Ako se kolektiv ne može organizirati i izabrati ljude koji će kvalitetno braniti prava svojih radnika, onda taj isti kolektiv možda ni ne zaslužuje pomoć izvana. Oprostite, to je moje mišljenje.

Hrvatska ima radno zakonodavstvo koje široko štiti prava radnika (to nam velike kompanije i zamjeraju). Osim toga, radno pravo je na sudu prioritetno.
« Zadnja izmjena: 16.07.2013. 17:50:43 Ernest » Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #5 : 16.07.2013. 17:58:38 »

BTW. Ima sindikalista koji su poput Jimmy Hoffe, a ima i onih koji su ko recimo Lech Walesa. Samo treba izabrati onog koji vam najbolje odgovara. Tongue
Evidentirano
veronika
Jr. Member
**

« Odgovor #6 : 16.07.2013. 23:08:45 »

o čemu vi pričate. o idealnom životu. u Hrvatskoj ne nestao prije 10 godina. Ostavite ljude da rade, a onaj kome ne paše nek traži bolji posao ako ga ima. Nek idu na sezonu na more ,  da vide kako je to ne znajući što nakon toga. Zar mislite da je drugdje drugačije? zar mislite da svi ne radimo toliko koliko moramo da odradimo posao? Pa naravno. Bitno je da se posao odradi, da znam da dobijem plaću kakva je ali je, da znam da imam od čega platiti režije i osnovno za život. Ako je još k tome plaća na vrijeme da  možeš na nju računati, još bolje. Ste probali živjeti par godina išćekujući plaću iz dana u dan, smišljati kako riješiti režije da ne iskopčaju, kako platiti  kredite, koliko neprospavanih noći, koliko suza....... Očito niste. Budite sretni da ljudi rade. Da,  šaljite im inspekciju da uzme novac,  naravno, neće uzeti Vaš, ali neće ni vama dati. Neznate kako je danas teško održati firmu, kako je teško stvarati radna mjesta, a kad netko stvara već je tu naš jal.......zašto bi slučajno nekome bilo bolje. Sram vas može biti. Pljujte, šaljite inspekcije, to je slično našem zagorsom jalu. Pa onda da se ulaže. Rađe sve rasprodati strancima pa da naprave čistke jer iako bude ista plaća u vašim očima budu bolji, jer nisu netko koga poznate! Radim 20 godina, nikad nije bilo teže, ali i dalje se svim snagama trudim da posao uspije, da firma posluje, jer tada bude i meni kao radnici bolje. Kad bi svi tako razmišljali bilo bi bolje, a ne samo tražiti isprike i prebacivati krivnju na druge. I ne zaboravite TKO POD DRUGIM JAMU KOPA SAM U NJU UPADA.......I VI ĆETE JEDNOM RADITI!
Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #7 : 16.07.2013. 23:09:20 »

U međuvremenu mi se ubacila veronika! Cheesy

Odgovor bozicjuri:

I dalje tvrdim, nitko sa strane nemre više pomoći radnicima nego organizirani sindikat. Osim toga, ne želim ništa loše reći o Kostel-Prometu. Ne zato jer se nekog bojim, već nemam pojma o toj firmi apsolutno niš, niti o radnicima niti o upravi. Možda uprava radi sve da firma opstane i zadrži radna mjesta?!?
« Zadnja izmjena: 16.07.2013. 23:11:55 Ernest » Evidentirano
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #8 : 16.07.2013. 23:14:18 »

U međuvremenu mi se ubacila veronika! Cheesy

Odgovor bozicjuri:

I dalje tvrdim, nitko sa strane nemre više pomoći radnicima nego organizirani sindikat. Osim toga, ne želim ništa loše reći o Kostel-Prometu. Ne zato jer se nekog bojim, već nemam pojma o toj firmi apsolutno niš, niti o radnicima niti o upravi. Možda uprava radi sve da firma opstane i zadrži radna mjesta?!?

...Ernest nisi odgovoril na pitanje gdje radiš....ili državna uprava (pa su sindikati tak i tak rade za tebe), a ti si negdje u kakvoj kancelariji ... ili si penzioner pa ti je tak i tak svejedno...
Evidentirano

Sapienti sat
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #9 : 16.07.2013. 23:15:13 »

o čemu vi pričate. o idealnom životu. u Hrvatskoj ne nestao prije 10 godina. Ostavite ljude da rade, a onaj kome ne paše nek traži bolji posao ako ga ima. Nek idu na sezonu na more ,  da vide kako je to ne znajući što nakon toga. Zar mislite da je drugdje drugačije? zar mislite da svi ne radimo toliko koliko moramo da odradimo posao? Pa naravno. Bitno je da se posao odradi, da znam da dobijem plaću kakva je ali je, da znam da imam od čega platiti režije i osnovno za život. Ako je još k tome plaća na vrijeme da  možeš na nju računati, još bolje. Ste probali živjeti par godina išćekujući plaću iz dana u dan, smišljati kako riješiti režije da ne iskopčaju, kako platiti  kredite, koliko neprospavanih noći, koliko suza....... Očito niste. Budite sretni da ljudi rade. Da,  šaljite im inspekciju da uzme novac,  naravno, neće uzeti Vaš, ali neće ni vama dati. Neznate kako je danas teško održati firmu, kako je teško stvarati radna mjesta, a kad netko stvara već je tu naš jal.......zašto bi slučajno nekome bilo bolje. Sram vas može biti. Pljujte, šaljite inspekcije, to je slično našem zagorsom jalu. Pa onda da se ulaže. Rađe sve rasprodati strancima pa da naprave čistke jer iako bude ista plaća u vašim očima budu bolji, jer nisu netko koga poznate! Radim 20 godina, nikad nije bilo teže, ali i dalje se svim snagama trudim da posao uspije, da firma posluje, jer tada bude i meni kao radnici bolje. Kad bi svi tako razmišljali bilo bi bolje, a ne samo tražiti isprike i prebacivati krivnju na druge. I ne zaboravite TKO POD DRUGIM JAMU KOPA SAM U NJU UPADA.......I VI ĆETE JEDNOM RADITI!

bootyshake bootyshake bootyshake BRAVO VERONIKA....
Evidentirano

Sapienti sat
veronika
Jr. Member
**

« Odgovor #10 : 16.07.2013. 23:21:51 »

Da Ernest, sigurna sam u to jer radim u firmi koja se isto tako bori da opstane, da zadrži radna mjesta i radit ću ako treba i 15 sati dnevno samo da firma opstane i da znam da ću imati radno mjesto narednih 25 g koliko još moram odraditi, da ću imati plaću, da ću moći školovati dijete.
Zato ljudi ovakvim postovima samo štetite ljudima , ne da će njima netko nešto, već će lešinari to iskorisiti i opljačkati firme kroz kazne, a to će samo štetiti i firmi i ljudima, gradu i sredini. Zato pazite što radite, igrate se radnim mjestima kojih je ionako premalo. Razmislite!!!  
BRIŠITE TEKSTOVE KOJI MOGU ŠTETITI - ZABORAVLJATE DA SE SVE PRATI!!!!!
Evidentirano
Ernest
Jr. Member
**

« Odgovor #11 : 16.07.2013. 23:28:44 »

...Ernest nisi odgovoril na pitanje gdje radiš....ili državna uprava (pa su sindikati tak i tak rade za tebe), a ti si negdje u kakvoj kancelariji ... ili si penzioner pa ti je tak i tak svejedno...
Radim u državnoj upravi. Bio sam u sindikatu do početka 2010. godine kad sam izašao iz istog jer sam tvrdio da ne štite interese radnika. Jednom me kasnije čak nazvao predsjednik sindikata i zaprijetio da će me tužiti jer sam u jednom mailu napisao da je sindikat pod utjecajem poslodavca. No, to ne znači da nema dobrih sindikata.
Evidentirano
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #12 : 17.07.2013. 08:14:48 »

Da Ernest, sigurna sam u to jer radim u firmi koja se isto tako bori da opstane, da zadrži radna mjesta i radit ću ako treba i 15 sati dnevno samo da firma opstane i da znam da ću imati radno mjesto narednih 25 g koliko još moram odraditi, da ću imati plaću, da ću moći školovati dijete.
Zato ljudi ovakvim postovima samo štetite ljudima , ne da će njima netko nešto, već će lešinari to iskorisiti i opljačkati firme kroz kazne, a to će samo štetiti i firmi i ljudima, gradu i sredini. Zato pazite što radite, igrate se radnim mjestima kojih je ionako premalo. Razmislite!!!  

... bootyshake bootyshake bootyshake BRAVO VERONIKA ja bi tebi i krevet stavil u firmu...i kupatilo sa tuš kabinom i zahodskom školjkom...i dok buš ti radila jer to hoćeš i do 20 sati dnevno ako treba tvoj GAZDA bu sebi i svojim potomcima stvaral bogatstvo od zemljišta, kuća, automobila i gotovine u Švicarskoj i kad se samozadovolji sa svojim potrebama tvoju firmu do dopeljal do STEČAJA...jer mu je to najbolje rješenje...a ti buš i sa 20 sati dnevnog rada završila na burzi rada...jednino ak nisi ti JEDNA OD KĆERI NOVOPRIDOŠLIH TAJKUNA...jer normalan poslodavac kojih nažalost danas nema svojeg radnika će za 8 sati dnevnog rada pošteno i platiti...nažalost takvih je par firmi u našem okruženju...Vetropack, OMCO i oprostite mi ostali ak sam vas kojim razlogom izostavio...a mislim da nisam Cheesy
Evidentirano

Sapienti sat
pregracan
Sr. Member

Vinum et pueri verices

« Odgovor #13 : 17.07.2013. 08:15:19 »

Radim u državnoj upravi. Bio sam u sindikatu do početka 2010. godine kad sam izašao iz istog jer sam tvrdio da ne štite interese radnika. Jednom me kasnije čak nazvao predsjednik sindikata i zaprijetio da će me tužiti jer sam u jednom mailu napisao da je sindikat pod utjecajem poslodavca. No, to ne znači da nema dobrih sindikata.

...pošteno Afro...
Evidentirano

Sapienti sat
Timber Wolf
Newbie
*

« Odgovor #14 : 17.07.2013. 16:25:31 »

Veronika odricanje radnika za boljitak firme je totalna glupost.Nikada se polozaj radnika nije popravio.Samo je vlasnik profitirao i firma u vidu kupnje bolje opreme i boljih sluzbenih auta.

Samo pogledaj slucaj Emke.Dok su radnice radile za minimalac, vlasnica je otvorila jos jednu firmu u Hrvatskoj Dubici, svom zarucniku kupila motor kao vjencani poklon itd.Za svoje odricanje nagradene su stecajem i burzom...
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 ... 8   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.093 sekundi uz 18 upita.