Pregrada.info
23.10.2017. 06:25:55 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

www.pregrada.info   Forum   Pomoć Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kršćani i politika  (Posjeta: 3844 )
prvi snijeg
Moderatori stranica
Full Member

« : 07.11.2008. 23:29:03 »

Link na članak: Kršćani i politika

Vjera u Boga i građanska sloboda!  Afro

Ili tak nekak... Wink

Evidentirano

Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, ovisi samo što o tome mislimo. (W. Shakespeare)
Vanc
Full Member

« Odgovor #1 : 09.11.2008. 11:54:57 »

Vjera u Boga i građanska sloboda!  Afro

Ili tak nekak... Wink

Baviš se politikom zar ne? Daješ prednost parolama ili programima?
Ako parolama zašto izbor  ‘Vjera u Boga i građanaska sloboda’ a ne ‘Bog i Hrvati’ npr.?

Znaš li nešto o obrazovnoj politici i obrazovnim programima tvoje stranke u Pregradi?   
« Zadnja izmjena: 09.11.2008. 12:00:23 Vanc » Evidentirano
jkruslin
Administrator
Sr. Member

« Odgovor #2 : 09.11.2008. 17:25:40 »

[...]
Znaš li nešto o obrazovnoj politici i obrazovnim programima tvoje stranke u Pregradi?   
Evo za podsjetnik, naglasak je moj (cijeli letak):
Evidentirano
prvi snijeg
Moderatori stranica
Full Member

« Odgovor #3 : 09.11.2008. 21:21:59 »

Nije mi bila namjera razbacivati se političkim parolama već je to trebala biti duhovita upadica koja podsjeća na gotovo sto godina star i prepoznatljiv pozdrav haesesovaca - VJERA U BOGA I SELJAČKA SLOGA, a za kojeg držim da ga ljudi danas zloupotrebljavaju i sasvim pogrešno interpretiraju...

Osobno nemam ništa protiv parola dokle god smo svjesni da su to SAMO parole i da one najčešće služe SAMO u promidžbene svrhe...

Kao što u letku lijepo piše (hvala Josip  Smiley) HSS prednost daje mladim i sposobnim, a ja bi dodala i obrazovnim kadrovima. Koalicijska je vlast u Pregradi započela izgradnju učeničkog doma, a ovih dana započinje s radom i Visoka zdravstvena škola. Radimo (HSS) na osnivanju zaklade za dodijelu stipendija studentima određenih fakulteta, a sigurna sam da će se u proračunu za sljedeći godinu iznaći i sredstva za subvencioniranje autobusnih karata studentima.

Nda, skoro sam zaboravila - tu je i glazbena škola... Wink     

Evidentirano

Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, ovisi samo što o tome mislimo. (W. Shakespeare)
prvi snijeg
Moderatori stranica
Full Member

« Odgovor #4 : 10.11.2008. 11:22:44 »

A ak već moram birati između "Vjera u Boga i građanska sloboda" i "Bog i Hrvati", biram ono prvo.

Mislim da je to politički ispravno.  Smiley

Jer građani su svi, a Hrvati samo jedni...
Evidentirano

Vanc
Full Member

« Odgovor #5 : 10.11.2008. 20:23:17 »

Meni se čini da ti nisi osoba koja se bavi politikom i koja bi bila sklona razbacivanju parola. I ja sam to shvatio kao tvoju (simpatičnu) upadicu.
Postavio sam ti pitanje da vidim kakve odgovore ćeš na njih dati. Ja slobodno pitam. Ti si politički opredijeljena i tvoje će odgovore i drugi procjenjivati zbog tvog političkog angažiranja. Ne usude se u Pregradi, koliko pratim, oni koji se bave politikom, ovako otvoreno iznašati svoje mišljenje kao što ti to činiš. Vjerojatno ih je strah jer se boje da će im se otkriti diskutabilan politički identitet  ili da će morati ulaziti u razgovor i objašnjavanje  svog političkog mišljenja,  stava i ponašanja.  Pitanje je da li im je do toga uopće stalo i  čega se pri tome zapravo boje.  Razno razni osobni interesi su vjerojatno u pitanju, više osobne nego političke naravi. 
Da svi oni koji se u Pregradi bave politikom reagiraju kako to ti radiš bilo bi to samo za pozdraviti. Zgrabi šansu i kandidiraj se za gradonačelnicu i studiraj uz posel! Osoba si koja zna komunicirati a to je karakteristika koju bi novi gradonačelnik svakako trebao imati. Nedostatak dobre  komunikacije s građanima ne mogu nadoknaditi niti izgradnje niti otvaranja novih trgova i prostora.

Što se tvog odgovora o obrazovnoj politici i obrazovnim programima tvoje stranke tiče, više od programskih obećanja i pojedinih ostvarenja, zanima me postoji li u HSS-u ili imaš li ti sama malo cjelovitiju viziju o pitanjima obrazovanja u Pregradi u budućnosti. Koji su razlozi za pojedine izbore u strategiji obrazovnog razvoja. Postoji li teko nešto ili zapravo ne!? Tj. gdje će mladi sa stečenim obrazovanjem u Pregradi moći to znanje i upotrijebiti. Razvoj kojeg obrazovanja u Pregradi traže privredni i društveni subjekti!?. Postoje li neka istraživanja stvarnih potreba? Neće li se dogoditi da mladi ljudi sa stečenim obrazovanjem u Pregradi ostanu bez mogućnosti da to znanje stvarno mogu i primijeniti!?
« Zadnja izmjena: 10.11.2008. 20:26:02 Vanc » Evidentirano
prvi snijeg
Moderatori stranica
Full Member

« Odgovor #6 : 16.11.2008. 14:12:04 »

Postavio sam ti pitanje da vidim kakve odgovore ćeš na njih dati. Ja slobodno pitam.

Naravno.  Smiley  Nemam ništa protiv toga...

Citat:
Ne usude se u Pregradi, koliko pratim, oni koji se bave politikom, ovako otvoreno iznašati svoje mišljenje kao što ti to činiš. Vjerojatno ih je strah jer se boje da će im se otkriti diskutabilan politički identitet  ili da će morati ulaziti u razgovor i objašnjavanje svog političkog mišljenja, stava i ponašanja.

Ja nikad nisam skrivala da o politici ne znam mnogo. Za mene politika nikad nije bio cilj. Za mene je politika sredstvo, sredstvo rješavanja problema. Nitko mi ne može zabraniti pravo na vlastito mišljenje, i ovo danas je moje mišljenje, a ne mišljenje moje stranke. Nikad ne bi opstala u stranci koja od mene traži da se inhibiram. Shvaćam da je demokracija vladavina naroda, i mene zanima mišljenje toga naroda. Svi smo pametniji od jednoga. Ja se ne bojim se tuđeg mišljenja, dapače... U komunikaciji s drugima možeš puno saznati o sebi. Nitko nije nepogrešiv, i uvijek možemo raditi na tome da postanemo bolji. O čemu god da se radilo.   

Citat:
Razno razni osobni interesi su vjerojatno u pitanju, više osobne nego političke naravi.

A možda neki jednostavno ne znaju koristiti Interet, hahahah... Grin  Šalim se, naravno. Najednostavnije se povući u svoju puževu kućicu onda kada nam se reakcija okoline ne sviđa. (Nijedan čovjek nije otok.) Svatko od nas ima svoje obrambene mehanizme - neki su skloni povlačenju u sebe, neki jednostavno negiraju čitavu stvar, a neki deset puta više i 15 puta manje argumentirano napadaju "svojeg protivnika"...

Citat:
Zgrabi šansu i kandidiraj se za gradonačelnicu i studiraj uz posel!

Lagala bi kad bih rekla da mi takvi prijedlozi ne imponiraju, ali previše volim ono što sam izabrala kao svog poziv da bi to sada pred sam kraj studiranja stavila na zamrzavanje... A i čini mi se da bi građani Pregrade takav potez prije shvatili kao dobru šalu nego kao moju ozbiljnu namjeru.  Smiley

Citat:
Nedostatak dobre  komunikacije s građanima ne mogu nadoknaditi niti izgradnje niti otvaranja novih trgova i prostora.

Afro

Citat:
...zanima me postoji li u HSS-u ili imaš li ti sama malo cjelovitiju viziju o pitanjima obrazovanja u Pregradi u budućnosti. Koji su razlozi za pojedine izbore u strategiji obrazovnog razvoja. Postoji li teko nešto ili zapravo ne!? Tj. gdje će mladi sa stečenim obrazovanjem u Pregradi moći to znanje i upotrijebiti. Razvoj kojeg obrazovanja u Pregradi traže privredni i društveni subjekti!?. Postoje li neka istraživanja stvarnih potreba? Neće li se dogoditi da mladi ljudi sa stečenim obrazovanjem u Pregradi ostanu bez mogućnosti da to znanje stvarno mogu i primijeniti!?

Koliko ja znam takvo nešto ne postoji. Ni na razini moje stranke, a ni na razini grada. Možda se varam... (Ovo nisu službene informacije.)

Moram priznati da ni sama nisam puno razmišljala o tome, jer sam, a i većina ljudi sa kojima se družim, prilikom odabira fakulteta (ali i srednje škole) slijedila svoj instinkt, svoje želje i svoje afiniteta pa sam mislila da se i drugi u tome povode za srcem. Nekako mislim da moraš voljeti ono što radiš. Ili bi to barem bilo dobro...

HSS nije sindikat poljoprivrednika, ali se nekako tradicionalno uvijek više bavio ruralnim neko urbanim pitanjima. Tako je i u Pregradi. Naravno da je haesesovcima stalo do obrazovanja i da prema svakom novom projektu i svakoj dobroj ideji na tom polju imaju afirmativan stav (što se vidi iz priloženog), ali su najprije željeli ljudima (a tu spadaju i djeca/mladi) na selu omogućiti osnovne životne uvijete (cestu, vodu...).

Možda bi ovo pitanje trebalo uputiti ravnateljici Srednje škole i ili dekanu/ici (??) novootvorenog Veleučilišta? Čini mi se da prilikom upisa u srednje škole svaka škola mora dobiti dozvolu od Ministarstva i da oni odobravaju (a valjda prema potrebama tržišta) upise u pojedine smjerove.

Tako barem objašnjavam činjenicu da je Pregrada neko vrijeme pružala mogućnost školovanja za frizera/frizerku, a sada već nekoliko godina toga nema. (Ispravite me ako griješim!)

Evidentirano

Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.053 sekundi uz 18 upita.